בין אם מדובר בתיקון קטן או בעבודת שיפוץ גדולה, בחירה של שיפוצניק היא החלטה משמעותית שתעשה את ההבדל בין עבודה איכותית ושביעות רצון לבין עוגמת נפש, ואולי אפילו תגרור הוצאות נוספות על מנת לתקן את העבודה שנעשתה. מאחר ויש בשוק מספר רב של אנשי מקצוע, חלקם מקצועיים ובעלי ניסיון וחלקם לא, יש מספר דברים שכדאי לבדוק ולברר כדי לבחור את השיפוצניק המתאים ביותר עבורכם.

הקבלן המתאים לעבודה המתאימה

רוב האנשים יבחרו שיפוצניק על סמך המלצות שיקבלו ממכרים, אולם זה לא מספיק ויש פרטים נוספים שכדאי לקחת בחשבון. בראש ובראשונה אתם צריכים לדעת מה אופי השיפוץ- האם מדובר בעבודות צבע? איטום של הגג? החלפת ריצוף ואביזרים סניטריים? כל עבודה כזו דורשת מיומנות וניסיון אחרים, ולפני שבוחרים קבלן שיפוצים חשוב לוודא כי הוא אכן בעל ידע וניסיון בתחומים הרלוונטיים, ויוכל לבצע את העבודה ברמה גבוהה. מומלץ לבצע סקר שוק ולקבל מספר הצעות ממספר קבלנים, וכן לבקש לראות תמונות של עבודות דומות שביצעו, כדי לוודא שאכן אופי העבודה ורמת הגימור מתאימים לדרישות שלכם. אל תתפתו לסגור עם הקבלן הזול ביותר, כיוון שמחיר זול לא בהכרח מבטיח את העבודה האיכותית ביותר. במידה ואתם לא בטוחים, בקשו מהקבלן לדבר עם לקוחות קודמים כדי שתוכלו לשמוע מניסיונם האם הם היו מרוצים, ואם הקבלן אכן רציני ועומד בהסכם.

בטיחות מעל לכל

נושא חשוב שלא כולנו נותנים עליו את הדעת הוא הבטיחות. עבודת השיפוץ דורשת שימוש בכלי עבודה שונים ולעיתים גם עבודה בגובה, ועלולה לגרור תאונות ופציעות. וודאו כי לקבלן יש ביטוח לו ולעובדיו, ובמידה והשיפוץ מערב עבודות חשמל ואינסטלציה וודאו כי הוא אכן מוסמך לבצע עבודות אלו. כדאי לוודא כי הקבלן מודע לנהלי עבודה בגובה, וכי הוא ועובדיו מקפידים על שימוש בציוד מגן אישי רלוונטי ומתאים לסוג העבודות שיבוצעו.

סוגרים את הפרטים האחרונים

אחרי שמצאתם קבלן שיפוצים מתאים ורגע לפני שמתחילים לבצע את העבודה, יש עוד כמה פרטים חשובים שצריך לסכם. בקשו מהקבלן חוזה עבודה מסודר, עם פירוט של כל העבודות שיש לבצע כולל מחירן, וכמובן מהי רמת האביזרים והגימור. סכמו מראש כמה זמן ייקח לבצע את העבודות, וכיצד הקבלן יפעל במידה ותהיה חריגה בהיקף העבודה או במחיר הציוד. אל תתביישו לשאול לגבי אחריות, במידה ויהיו תקלות לאחר השיפוץ. זה גם הזמן להחליט מהי חלוקת התשלומים, בצורה שתהיה מקובלת הן על בעל המקצוע והן עליכם. מומלץ שלא לשלם את כל הסכום מראש, אלא לפרוש את התשלומים בהתאם להתקדמות העבודה ורכישת ציוד נוסף, כאשר סכום מסוים ישולם רק עם גמר העבודות. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר, ומבטיחים לבצע את עבודת השיפוץ ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר.